Цей текст є скороченою версією одного з розділів монографії Марини Кругляк «Життя та побут студентства підросійської України другої половини ХІХ – початку ХХ ст» (Житомир, 2015). Коли саме в гуртожитку планують зробити капітальний ремонт, невідомо. Студенти, які навчаються у луцьких вишах, скаржаться на умови проживання. Також студент поділився, що його уже взяли б у ту компанію, в яку хоче, міг би працювати, а поки що ще треба повчитись, бо після другого курсу не беруть.
- Мені подобається те, що є спортзал, але він за певну оплату.
- Сімейні блоки існують окремо від студентських, тому жодного дискомфорту не відчуваємо.
- Студентство, як на мене, одне із найбурхливіших періодів життя.
- Студенти можуть постукати і їм відчинять», – пояснює він.
- Необхідним і найважливішим внеском по приїзду у Словаччину є мед.
- На 10 осіб розрахована кухня, 2 туалети та 2 рукомийники.
Сьогодні тут 160 окремих кімнат для студентів. Внутрішній розпорядок у гуртожитках встановлюється правилами, затвердженими адміністрацією ВНЗ. Вона ж визначає правила проживання в гуртожитках у літній період. Гуртожитки забезпечені всією необхідною інфраструктурою для належних умов проживання (цілорічно є гаряча, холодна вода, електричні плити, душ, санітарні кімнати, кімнати для прання та сушіння білизни). Наприкінці серпня студенти оселяться у гуртожитках своїх вишів.
Залишити Комментар Скасувати Відповідь
Сподіваємося, що невдовзі всі гуртожитки в нашій країні зможуть без сорому відчиняти свої двері перед майбутніми вступниками. Витрати студента в Словаччині є помірними, та, часто, не перевищують витрати в Україні. Різниця в тому, що студент в Словаччині може отримати дійсно високооплачуваний підробіток, і отримувати більше, ніж витрачати. Так студент швидко вчиться бути самостійним, та розраховувати свої фінанси. Шенгенська зона дозволяє без проблем подорожувати по всій Європі, тому на вихідних та під час канікул студенти їздять по країні, виїжджають у Францію, Австрію, Нідерланди. Гуртожитки в Німеччині – найдешевший варіант.
Воно, як правило, можливо тільки в резиденціях. В кімнаті студента обов’язково має бути ліжко, робоче місце (стіл та стілець), шафа для одягу. Радіо Свобода опитало молодь із різних українських регіонів.
Порядок оформлення студентів в гуртожиток слід дізнаватися у ВНЗ. Ми підберемо для Вас напрямок, університет та детально пояснимо процедуру вступу. Також є спеціальна кімната для відпочинку. Там, для прикладу, можна відзначити день народження. Цілковиту відповідальність за точність наведених у публікаціях фактів та коректність цитат несуть автори текстів.
Приблизно за 40 хвилин можна добратись усюди. Зазвичай кімнати в гуртожитках здаються вже з меблями. Іноді ліжко, шафу і робочий стіл доводиться официальный сайт купувати самостійно, але в кухні необхідне обладнання у будь-якому разі буде. Восьмиповерховий будинок 1963 року побудови було повністю оновлено.
Якщо є якесь порушення правопорядку – його відразу присікають. Інколи організовують дискотеку на першому поверсі, і у встановлений час. Я зі студентами намагаюся знайти баланс у спілкуванні.
На Цю Ж Тему
Раніше МОН рекомендував ректорам вишів повернути гроші тим студентам, які виїхали з гуртожитків з обов’язковим збереженням місця поселення. Для цього студент повинен написати заяву. В такому випадку йому повернуть кошти або зарахують їх на наступний період проживання. Німецький гуртожиток не обмежується кімнатою. Студенти цінують і його інфраструктуру.
Важливе, чим поділились студенти, що в гуртожитках скрізь безкоштовний інтернет. Розповів і про те, за що студентів виганяли з гуртожитку – за вживання наркотичних речовин. Наголосила пані Наталія, що й пожежну сигналізацію, вогнегасник, виходи та все, що стосується цього аспекту, чітко контролюють, тим паче знаючи про займання в гуртожитках в Україні. Аби ж ще берегли те, що для студентів робимо, – каже Наталія Соколенко, коли звертаю увагу на підвіконня у кухні. «Мені дуже подобаються умови проживання і ставлення – тут усі дуже щирі та відкриті», – каже Настя. У студентському містечку є велика їдальня, в якій дуже смачно готують.
Але жахливі умови – не щось виключне, притаманне лише цьому гуртожитку і лише НАУ. Подібне у місцях для проживання студентів трапляються чи не повсюдно. Таргани, душ – один на кілька поверхів чи й взагалі у підвалі, старі меблі та пліснява, усе це йде комплектом “стандарт”. Як живуть українські студенти, ви, ймовірно, знаєте із власного досвіду. Розвиток гуртожитків державних вишів зупинився ще за радянських часів.
Оцінити його однозначно не можна, адже тоді ти ще без досвіду, але навколо чимало речей, які надихають. Я постійно перебував у пошуках нових можливостей, перспектив. Навіть зараз це мене стимулює і змушує не розслаблятися.
До карантину вона моталася між Києвом та Ірпенем, з переходом на дистанційне навчання їй стало значно легше. Але Вікторія жалілася мені, що навчальних завдань у неї побільшало, причому на обох спеціальностях одразу. Але, дивна річ, спілкується з рідними навіть менше, ніж було до карантину. В час коли онлайн відкриті доступи до відомих бібліотек, легендарних музеїв та спортивних змагань – у нас не завжди є сили і час, щоб усе це дивитися. Ну, може, раз на тиждень, коли на вихідних робимо паузу в навчанні».
Comentarios recientes